  • PWR5322W2R00JE
PWR5322W2R00JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR5322W2R00JE
HK JDW NO:
103-PWR5322W2R00JE
Package:
5322 J-Lead
Datasheet:
PWR5322W2R00JE
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PWR5322 Series, Wirewound, 2Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR5322W2R00JE
  • Package / Case
    5322 J-Lead
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    PWR5322
  • Size / Dimension
    0.532Lx0.217W 13.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Height
    6.1722mm
  • Height Seated (Max)
    0.243 6.16mm