  • PWR3014WA2R20JE
PWR3014WA2R20JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR3014WA2R20JE
HK JDW NO:
103-PWR3014WA2R20JE
Datasheet:
PWR3014WA2R20JE
Description:
PWR3014 Series, Wirewound, 2.2Ohms, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR3014WA2R20JE
    3014 J-Lead
  • Supplier Device Package
    3014
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.138W 7.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Base Part Number
    PWR3014
  • Height
    5.1562mm
  • Height Seated (Max)
    0.203 5.15mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    3.5052mm