  • PWR3014W33R0JE
PWR3014W33R0JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR3014W33R0JE
HK JDW NO:
103-PWR3014W33R0JE
Datasheet:
PWR3014W33R0JE
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PWR3014 Series, Wirewound, 33Ohm, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR3014W33R0JE
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.138W 7.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1W
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    4.6482mm
  • Height Seated (Max)
    0.203 5.15mm