  • PWR3014W1R00JE
PWR3014W1R00JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR3014W1R00JE
HK JDW NO:
103-PWR3014W1R00JE
Datasheet:
PWR3014W1R00JE
Description:
Quantity:
In Stock : 644
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PWR3014W1R00JE
    14 Weeks
  • Mount
    3014 J-Lead
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.138W 7.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Depth
    3.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Threshold Voltage
    1V
  • Height
    5.1562mm
  • Height Seated (Max)
    0.203 5.15mm