  • PWR220T-35-8500J
PWR220T-35-8500J
advertisement
Manufacturer No:
PWR220T-35-8500J
HK JDW NO:
103-PWR220T-35-8500J
Package:
TO-220-2 Full Pack
Datasheet:
PWR220T-35-8500J
Description:
850Ohms, 35W, Thick Film,
Quantity:
In Stock : 7213
Step5Bar-code shipping tag
PWR220T-35-8500J
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    TO-220-2 Full Pack
  • Supplier Device Package
    TO-220-2
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    PWR220T-35
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.157W 10.10mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    850Ohms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    35W
  • Base Part Number
    PWR220T
  • Height Seated (Max)
    0.575 14.60mm