  • PWC2512-220RJI
PWC2512-220RJI
advertisement
Manufacturer No:
PWC2512-220RJI
HK JDW NO:
14302-PWC2512-220RJI
Package:
Datasheet:
PWC2512-220RJI
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 220Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 5458
Step5Bar-code shipping tag
PWC2512-220RJI
    Cut Tape
  • Published
    2009
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.5W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Depth
    3.2mm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    800μm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    6.5mm