  • PWC2512-10RF
PWC2512-10RF
advertisement
Manufacturer No:
PWC2512-10RF
HK JDW NO:
14302-PWC2512-10RF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 10Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
PWC2512-10RF
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
    Thick Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1.5W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Construction
    Chip
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C
  • Width
    6.5mm