  • PV32H100A01B00
PV32H100A01B00
advertisement
Manufacturer No:
PV32H100A01B00
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PV32H100A01B00
Package:
Datasheet:
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 10 ohm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PV32H100A01B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    PV32
  • Size / Dimension
    Round - 0.260Dia x 0.181 H 6.60mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W