  • PV18-610R-CY
PV18-610R-CY
advertisement
Manufacturer No:
PV18-610R-CY
HK JDW NO:
583-PV18-610R-CY
Package:
Datasheet:
PV18-610R-CY
Step5Bar-code shipping tag
PV18-610R-CY
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    117.934016g
  • Material - Insulation
    Vinyl
  • Body Material
  • Published
    2008
  • Feature
    Brazed Seam
  • Part Status
    Obsolete
  • Color
    Red
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    7.9mm
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    18 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    22 AWG
  • Body Plating
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Insulation Diameter
    0.150 (3.81mm)
  • Terminal Type
    Multi-Stud
  • Stud/Tab Size
    6 8 10 Stud
  • Length
    25.4mm
  • Thickness
    0.032 0.81mm
  • Length - Overall
    1.000 25.40mm
  • Width - Outer Edges
    0.310 7.87mm