  • PTN0805E2493BBTF
PTN0805E2493BBTF
advertisement
Manufacturer No:
PTN0805E2493BBTF
HK JDW NO:
866-PTN0805E2493BBTF
Description:
Thin Film, 249kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN0805E2493BBTF
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    249kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    200mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Operating Supply Voltage
    100V
  • Height
    838.2μm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm