  • PTL45-15G1-103B2
PTL45-15G1-103B2
advertisement
Manufacturer No:
PTL45-15G1-103B2
HK JDW NO:
103-PTL45-15G1-103B2
Step5Bar-code shipping tag
PTL45-15G1-103B2
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Pin
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Color
    Green
  • Subcategory
    Other Resistors
  • Power Rating
    125mW
  • Technology
    CARBON
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    POTENTIOMETER
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Lead Diameter
    0.4 mm
  • Taper
    Linear
  • Length
    60mm
  • Width
    9mm