  • PTHF75-59VM
PTHF75-59VM
advertisement
Manufacturer No:
PTHF75-59VM
HK JDW NO:
79-PTHF75-59VM
Package:
Radial, Vertical (Open)
Step5Bar-code shipping tag
PTHF75-59VM
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Series
    PTHF-VM
  • Size / Dimension
    1.210Lx0.685W 30.73mmx17.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    5.9A
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Lead Length
    6.35mm
  • Lead Diameter
    1.016 mm
  • Inductance
    75μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Max DC Current
    5.9A
  • Frequency - Self Resonant
    2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    6.7A
  • Height
    29.84mm
  • Height Seated (Max)
    1.175 29.84mm