  • PTHF50R-30SM
PTHF50R-30SM
advertisement
Manufacturer No:
PTHF50R-30SM
HK JDW NO:
79-PTHF50R-30SM
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
PTHF50R-30SM
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Series
    PTHFR-SM
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.440W 11.18mmx11.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag3.8Cu0.7)
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    11.18mm
  • Current Rating
    1.81A
  • Inductance
    50μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Max DC Current
    1.81A
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Case/Size Code
    4444
  • Height
    10.16mm
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm