  • PT10MV10-222A1010-PM-S
PT10MV10-222A1010-PM-S
advertisement
Manufacturer No:
PT10MV10-222A1010-PM-S
HK JDW NO:
40-PT10MV10-222A1010-PM-S
Package:
Description:
POT 2K2 OHM LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
PT10MV10-222A1010-PM-S
  • Size / Dimension
    Round - 0.406Dia x 0.236 H 10.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhms
  • Power (Watts)
    0.15W