  • PT10MH02-503A1010-PM-S
PT10MH02-503A1010-PM-S
advertisement
Manufacturer No:
PT10MH02-503A1010-PM-S
HK JDW NO:
40-PT10MH02-503A1010-PM-S
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 1665
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PT10MH02-503A1010-PM-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Carbon
  • Series
    PT10
  • Size / Dimension
    Round - 0.406Dia x 0.476 H 10.30mmx12.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    50kOhms
  • Power (Watts)
    0.15W