  • PT10LV10-104A2020-PM-S
PT10LV10-104A2020-PM-S
advertisement
Manufacturer No:
PT10LV10-104A2020-PM-S
HK JDW NO:
40-PT10LV10-104A2020-PM-S
Package:
Description:
PT10 Series 10 mm 100 kOhm ±20 % 0.15 W Carbon Potentiometer
Step5Bar-code shipping tag
PT10LV10-104A2020-PM-S
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
    Carbon
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    Round - 0.406Dia x 0.236 H 10.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    100kOhms
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Power Rating
    150mW