  • PT10LH01-472A2020-S
PT10LH01-472A2020-S
advertisement
Manufacturer No:
PT10LH01-472A2020-S
HK JDW NO:
40-PT10LH01-472A2020-S
Package:
Description:
POT 4K7 OHM LINEAR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PT10LH01-472A2020-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Carbon
  • Series
    PT10
  • Size / Dimension
    Round - 0.406Dia x 0.476 H 10.30mmx12.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhms
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Power Rating
    150mW