  • PSC12R-050-R-CNR3
PSC12R-050-R-CNR3
advertisement
Manufacturer No:
PSC12R-050-R-CNR3
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PSC12R-050-R-CNR3
Package:
Datasheet:
PSC12R-050-R-CNR3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSC12R-050-R-CNR3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.165lb 74.84g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2011
  • Series
    PSC12R (12W)
  • Size / Dimension
    2.82Lx1.77W x 1.30 H 71.7mmx45.0mmx33.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Approval Agency
    CE, C-tick, cULus
  • Efficiency
    Level V
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max