  • PSAC60M-560-R-CR1
PSAC60M-560-R-CR1
advertisement
Manufacturer No:
PSAC60M-560-R-CR1
HK JDW NO:
624-PSAC60M-560-R-CR1
Package:
Datasheet:
PSAC60M-560-R-CR1
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 60W
Step5Bar-code shipping tag
PSAC60M-560-R-CR1
    26 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PSAC60M (60W)
  • Size / Dimension
    5.12Lx2.36W x 1.30 H 130.0mmx60.0mmx32.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    60W
  • Max Power Dissipation
    60W
    Level VI
  • Max Output Current
    1.08A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    56V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max
  • Height
    33.02mm