  • PSAC60M-240-R-CR1
PSAC60M-240-R-CR1
advertisement
Manufacturer No:
PSAC60M-240-R-CR1
HK JDW NO:
624-PSAC60M-240-R-CR1
Package:
Datasheet:
PSAC60M-240-R-CR1
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
Step5Bar-code shipping tag
PSAC60M-240-R-CR1
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PSAC60M (60W)
  • Size / Dimension
    5.12Lx2.36W x 1.30 H 130.0mmx60.0mmx32.0mm
  • Power (Watts)
    60W
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    24V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max