  • PSAC30U-240-R-CNR2
PSAC30U-240-R-CNR2
advertisement
Manufacturer No:
PSAC30U-240-R-CNR2
HK JDW NO:
624-PSAC30U-240-R-CNR2
Step5Bar-code shipping tag
PSAC30U-240-R-CNR2
    Select All
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    0.353lb 160.12g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    PSAC30U (30W)
  • Size / Dimension
    4.07Lx1.65W x 1.13 H 103.4mmx42.0mmx28.7mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    1.25A
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    1.25A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    28.702mm
  • Length
    103.378mm
  • Width
    41.91mm