  • PSAA20R-050-R-CR5
PSAA20R-050-R-CR5
advertisement
Manufacturer No:
PSAA20R-050-R-CR5
HK JDW NO:
624-PSAA20R-050-R-CR5
Package:
Datasheet:
PSAA20R-050-R-CR5
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Step5Bar-code shipping tag
PSAA20R-050-R-CR5
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PSAA20R (20W)
  • Size / Dimension
    2.82Lx1.97W x 1.22 H 71.7mmx50.0mmx31.0mm
  • Power (Watts)
    15W
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    5V
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 0.7mm I.D. x 2.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max