  • PO595-05T470R
PO595-05T470R
advertisement
Manufacturer No:
PO595-05T470R
HK JDW NO:
4800-PO595-05T470R
Description:
Through Hole 470Ohm, Metal Oxide,
Step5Bar-code shipping tag
PO595-05T470R
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.4mm
  • Length
    6.7mm