  • PO593-02T6R8
PO593-02T6R8
advertisement
Manufacturer No:
PO593-02T6R8
HK JDW NO:
4800-PO593-02T6R8
Step5Bar-code shipping tag
PO593-02T6R8
  • Tolerance
    2%
    2
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    235°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    Ammo Pack
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    500V
  • Diameter
    4.5mm
  • Length
    11.5mm