  • PO590-02T56K
PO590-02T56K
advertisement
Manufacturer No:
PO590-02T56K
HK JDW NO:
4800-PO590-02T56K
Description:
Through Hole 56kOhm, Metal Oxide,
Step5Bar-code shipping tag
PO590-02T56K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    56kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    6mm
  • Length
    16.5mm