  • PN18-6R-3K
PN18-6R-3K
advertisement
Manufacturer No:
PN18-6R-3K
HK JDW NO:
583-PN18-6R-3K
Description:
Ring Tongue Terminal 18-22AWG 19.81mm 6.35mm Tin Reel
Step5Bar-code shipping tag
PN18-6R-3K
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    3.792032kg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    Pan-Term®
  • Feature
    Serrated Termination
  • Color
    Red
  • HTS Code
  • Depth
    6.35mm
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Insulation Diameter
    0.080 ~ 0.145 (2.03mm ~ 3.68mm)
    Circular
  • Wire Cross Section
    1.5 mm2
  • Stud/Tab Size
    6 Stud
  • Length
    19.812mm
  • Thickness
    0.031 0.79mm
  • Length - Overall
    0.780 19.81mm
  • Width - Outer Edges
    0.250 6.35mm