  • PMK325AC6337MM-T
PMK325AC6337MM-T
advertisement
Manufacturer No:
PMK325AC6337MM-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-PMK325AC6337MM-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
PMK325AC6337MM-T
Description:
M 330μF Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 150
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
PMK325AC6337MM-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Type
    General Purpose
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    2.5V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm