  • PMA100F-3R3-J1
PMA100F-3R3-J1
advertisement
Manufacturer No:
PMA100F-3R3-J1
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PMA100F-3R3-J1
Package:
Datasheet:
PMA100F-3R3-J1
Description:
Switching Power Supplies 100W 3.3V 20A VH Connector Type
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PMA100F-3R3-J1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Published
    2015
  • Series
    PMA (100W)
  • Size / Dimension
    6.61Lx1.34W x 3.66 H 167.9mmx34.0mmx93.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Current - Output (Max)
    20A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    66W
  • Current - Output 1
    20A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    93mm
  • Length
    168mm
  • Width
    34mm