  • PM5022-221M
PM5022-221M
advertisement
Manufacturer No:
PM5022-221M
HK JDW NO:
103-PM5022-221M
Datasheet:
PM5022-221M
Step5Bar-code shipping tag
PM5022-221M
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    PM5022
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.720Lx0.551W 18.30mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Bobbin Core
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    380mOhm
  • Max DC Current
    1.2A
  • Current - Saturation
    2.2A
  • Case/Size Code
    7360
  • Height
    6.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.272 6.90mm