  • PLT1206Z2671LBTS
PLT1206Z2671LBTS
advertisement
Manufacturer No:
PLT1206Z2671LBTS
HK JDW NO:
881-PLT1206Z2671LBTS
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
PLT1206Z2671LBTS
Step5Bar-code shipping tag
PLT1206Z2671LBTS
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    2.67kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm