  • PL9511NL
PL9511NL
advertisement
Manufacturer No:
PL9511NL
Manufacturer:
PulseR
HK JDW NO:
665-PL9511NL
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
PL9511NL datasheet pdf and Fixed Inductors product details from PulseR stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PL9511NL
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PL9511NL .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    PL95XX
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.256W 6.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    950mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    22μH
  • DC Resistance (DCR)
    119mOhm Max
  • Current - Saturation
    950mA
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm