  • PL10S121V5TR
PL10S121V5TR
advertisement
Manufacturer No:
PL10S121V5TR
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PL10S121V5TR
Package:
11-SIP Module
Datasheet:
PL10S121V5TR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PL10S121V5TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    11-SIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PL10S
  • Size / Dimension
    2.00Lx0.37W x 0.50 H 50.8mmx9.3mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Max)
    13V
  • Voltage - Output 1
    1.5V
  • Voltage - Input (Min)
    5V
  • Output Power
    15W
  • Current - Output 1
    10A
  • Height
    9.398mm