  • PKT-MEZDPD1620A-8517
PKT-MEZDPD1620A-8517
advertisement
Manufacturer No:
PKT-MEZDPD1620A-8517
HK JDW NO:
541-PKT-MEZDPD1620A-8517
Description:
CONFIGURABLE 1620A BUCK EVAL BRD
Step5Bar-code shipping tag
PKT-MEZDPD1620A-8517
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Board Type
    Fully Populated
  • Main Purpose
    DC/DC, Step Down
  • Outputs and Type
    1, Non-Isolated
  • Regulator Topology
    Buck
  • Voltage - Input
    4V~16V
  • Current - Output
    20A
  • Voltage - Output
    0.6V~5.5V