  • PISN-680M-04
PISN-680M-04
advertisement
Manufacturer No:
PISN-680M-04
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-PISN-680M-04
Package:
Molded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PISN-680M-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    9.55mm
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    68 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Frequency - Self Resonant
    6MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    5138
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    140mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    68 µH
  • DC Current
    1.9A
  • Length
    13mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%