  • PHUA6630-076B-00-000
PHUA6630-076B-00-000
advertisement
Manufacturer No:
PHUA6630-076B-00-000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-PHUA6630-076B-00-000
Package:
Description:
PIEZO PRODUCT FOR SOUND SPEAKER,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PHUA6630-076B-00-000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Shape
    Rectangular
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    PiezoListen™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Flex Contacts
  • Type
    General Purpose
  • Technology
    Piezo
  • Power - Max
    10W
  • Frequency Range
    100Hz~20kHz
  • Power - Rated
    5W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - Type
    Sound Pressure Level (SPL)
  • Efficiency - Testing
    100mm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.76mm