  • PHT2010Y1003BGT200
PHT2010Y1003BGT200
advertisement
Manufacturer No:
PHT2010Y1003BGT200
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
HK JDW NO:
875-PHT2010Y1003BGT200
Package:
2010
Datasheet:
Description:
Thin Film, 100kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PHT2010Y1003BGT200
  • Package / Case
    2010
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    0.1%
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Power Dissipation-Max
    100mW
  • Height
    635μm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm