  • PHT0603Y3003BGT
PHT0603Y3003BGT
advertisement
Manufacturer No:
PHT0603Y3003BGT
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
HK JDW NO:
875-PHT0603Y3003BGT
Package:
Datasheet:
Description:
Thin Film, 300kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PHT0603Y3003BGT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2010
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    300kOhm
  • Max Operating Temperature
    215°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    12.5mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Length
    1.6mm