  • PHP45NQ10TA,127
PHP45NQ10TA,127
advertisement
Manufacturer No:
PHP45NQ10TA,127
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-PHP45NQ10TA,127
Package:
TO-220-3
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 25m Ω @ 25A, 10V 2600pF @ 25V 61nC @ 10V 100V TO-220-3
Quantity:
In Stock : 17865
Step5Bar-code shipping tag
PHP45NQ10TA,127
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Packaging
    Tube
  • Series
    TrenchMOS™
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    25m Ω @ 25A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 1mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2600pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    47A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    61nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    100V