  • PHE841ED6150MR06L2
PHE841ED6150MR06L2
advertisement
Manufacturer No:
PHE841ED6150MR06L2
HK JDW NO:
417-PHE841ED6150MR06L2
Description:
PHE841 150nF Film Capacitor 20% Radial 330V-AC
Quantity:
In Stock : 2058
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
PHE841ED6150MR06L2
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    PHE841
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    330V
  • Additional Feature
    SAFETY CLASS X1
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Packing Method
    Tray
  • Depth
    9mm
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Height
    18.5mm
  • Length
    26mm