  • PG0871.682NL
PG0871.682NL
advertisement
Manufacturer No:
PG0871.682NL
HK JDW NO:
664-PG0871.682NL
Step5Bar-code shipping tag
PG0871.682NL
  • Current Rating
    5.8A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    20mOhm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7.8A
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 8% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.252 6.40mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PG0871NL
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.291W 7.60mmx7.40mm
  • Tolerance
    ±20%