  • PFR05S-6342-FNH
PFR05S-6342-FNH
advertisement
Manufacturer No:
PFR05S-6342-FNH
HK JDW NO:
216-PFR05S-6342-FNH
Description:
PFR05 Series, Thick Film, 63.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 15706
Step5Bar-code shipping tag
PFR05S-6342-FNH
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    63.4kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm