  • PFR03S-274-FNH
PFR03S-274-FNH
advertisement
Manufacturer No:
PFR03S-274-FNH
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-PFR03S-274-FNH
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
PFR03S Series, Thick Film, 270kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 12467
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFR03S-274-FNH
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PFR03S
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    270kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm