  • PFR02S-3921-FNH
PFR02S-3921-FNH
advertisement
Manufacturer No:
PFR02S-3921-FNH
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-PFR02S-3921-FNH
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
Description:
PFR02S Series, Thick Film, 3.92kOhm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 10642
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFR02S-3921-FNH
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PFR02S
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.92kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Height Seated (Max)
    0.006 0.15mm