  • PFMR2X15BLK
PFMR2X15BLK
advertisement
Manufacturer No:
PFMR2X15BLK
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-PFMR2X15BLK
Package:
Datasheet:
Description:
PFMR2X15BLK datasheet pdf and Tape product details from Panduit Corp stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFMR2X15BLK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Black
  • Backing, Carrier
    Urethane
  • Tape Type
    Marking
  • Temperature Range
    -30°F~175°F -34°C~79°C
  • Length
    15' 4.6m 5 yds
  • Width
    2.00 50.80mm
  • Thickness
    0.0055 5.5mils 0.140mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25