  • PFH05W28-100-EVK-S1
PFH05W28-100-EVK-S1
advertisement
Manufacturer No:
PFH05W28-100-EVK-S1
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PFH05W28-100-EVK-S1
Package:
Description:
EVAL BOARD FOR PFH500F-28-X0X
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFH05W28-100-EVK-S1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Current - Output
    18A
  • Voltage - Output
    28V
  • Utilized IC / Part
    PFH500F-28-100-R
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    500W