  • PFC-W0805LF-03-1271-B
PFC-W0805LF-03-1271-B
advertisement
Manufacturer No:
PFC-W0805LF-03-1271-B
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-PFC-W0805LF-03-1271-B
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thin Film, 1.27kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PFC-W0805LF-03-1271-B
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    1.27kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    250mW
  • Length
    2.05mm
  • Width
    1.27mm