  • PFC-W0603LF-03-2430-B
PFC-W0603LF-03-2430-B
advertisement
Manufacturer No:
PFC-W0603LF-03-2430-B
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-PFC-W0603LF-03-2430-B
Description:
Thin Film, 243Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PFC-W0603LF-03-2430-B
  • Package / Case
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    243Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Length
    1.6mm