  • PF2205-4R3F1
PF2205-4R3F1
advertisement
Manufacturer No:
PF2205-4R3F1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-PF2205-4R3F1
Package:
TO-220-2
Datasheet:
PF2205-4R3F1
Description:
4.3Ohms, 50W, Thin Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PF2205-4R3F1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    TO-220-2
  • Supplier Device Package
    TO-220
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    PF2200
  • Size / Dimension
    0.417Lx0.177W 10.60mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.3Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Height
    15.0114mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    10.5918mm
  • Width
    4.4958mm