  • PF-XTI-AL-0.05/20/630
PF-XTI-AL-0.05/20/630
advertisement
Manufacturer No:
PF-XTI-AL-0.05/20/630
Manufacturer:
Ampohm Wound Products
HK JDW NO:
5450-PF-XTI-AL-0.05/20/630
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
50nF Film Capacitor 20% Axial 630V-DC Paper
Step5Bar-code shipping tag
PF-XTI-AL-0.05/20/630
  • Package / Case
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Paper
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    50nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Height
    34mm