  • PE-1008CQ120JTT
PE-1008CQ120JTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-1008CQ120JTT
HK JDW NO:
664-PE-1008CQ120JTT
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
PE-1008CQ120JTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-1008CQ120JTT
    1008 (2520 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    1008CQ
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    1.5A
  • Inductance
    12nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm Max
  • Max DC Current
    1.5A
  • Frequency - Self Resonant
    2.8GHz
  • Q @ Freq
    70 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Q Factor
    70
  • Height
    2.29mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm
  • Length
    2.921mm
  • Width
    2.79mm